Psichologija Kasdien

apie kasdienius dalykus – paprastai

Archive for spalio, 2010

Apie racionalumą ir racionalizavimą

Paieškokime racionalaus sprendimo – sakome kolegai, kai norime išspręsti problemą.

Kuris būdas racionalesnis? –  svarstome rinkdamiesi vieną, mums tinkamiausią būdą iš kelių galimų variantų, pvz. kaip skaičiuoti projekto sąnaudas.

Racionaliau organizuojant skyriaus darbą būtų galima sutaupyti laiko, ir nebereikėtų samdyti dar vieno darbuotojo – siūlome savo sprendimą ir jį paremiame stebuklingu „racionaliau“. Nes „racionalu“ – tai yra „gerai“: labiau apskaičiuota, patikrinta, apgalvota ir  logiškai pagrįsta. Read more…

posted by Eglė Masalskienė in tiesiog straipsniai and have No Comments

Išmok sau įsakyti: „pamiršk“ (ir paklusti tam įsakymui, žinoma…)

Paprastai manome, kad tiems, kas be didelio vargo gali įsiminti ir atgaminti begalę informacijos, yra gerai. Tai ypač aktualu, kai dirbant susiduriama su įvairiais numeriais, registrais, kodais, tarifais, nutarimais, jų pakeitimais ir t.t.. Atrodo, lyg ir kuo daugiau sugebame prisiminti, tuo geriau. Bet ar visada galioja ši taisyklė? Read more…

posted by Eglė Masalskienė in patarimai-priminimai and have No Comments

Mokomės efektyvaus bendravimo. Nuo ko pradėti? (etiketo? psichologinių triukų? o kuo jie skiriasi?)

Kažkada labai seniai, kai dar mokiausi vidurinėje mokykloje, kaip ir daugelis paauglių, nemėgau jokių privalomai brukamų taisyklių. Etiketo taisyklės pirmiausiai asocijavosi kaip tik su tuo, vadinasi, ir jos pateko į tą „nereikalingų reikalavimų“ rinkinį, kuris ilgam buvo nukištas kažkur kuo toliau. O va psichologija – čia jau kas kita, juk tai – įdomioji ir tiek daug lemianti bendravime ir šiaip gyvenime disciplina. Ji turėtų padėti pasiekti tai, ko nori, ir, žinoma, ją išmanydamas gali greit išmokti gerai jaustis tarp žmonių… Read more…

posted by Eglė Masalskienė in tiesiog straipsniai and have Comment (1)